Serwery NAS – co powinieneś wiedzieć

Dokumenty, pliki i inne – co z tym robić?

Często w firmach z czasem przyrasta ilość dokumentów, plików, filmów i innych rodzajów danych. Od razu pojawia się kłopot ze współdzieleniem takich plików między użytkownikami czy problem ze zdalnym dostępem. Po za tym – uprawnienia – nie każdy powinien mieć dostęp wszystkiego .. prawda? Z czasem może się też pojawić kłopot z ilością tych danych a konkretnie ich przyrostem. Tutaj z pomocą przychodzą dyski sieciowe tzw NAS. Który jeśli właściwie wdrożony powinien rozwiązać nam podobne problemy.

Jaki NAS? – to zależy 

Ale w praktyce ważnym jest, żeby dobierać urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy może mieć inne priorytety, u jednych istotna jest duża pojemność, gdzie indziej ważny jest szybki dostęp. Czasem istotne jest to i to a innym razem prozaicznie priorytetem jest po prostu cena. Ostatecznie czy ktoś chce przepłacać, że jego serwer stoi i się nudzi? Lub, co może gorsze, za pół roku musieć kupić większy NAS.

Zakup NAS rozwiązuje problem – na pewno?


Pozornie może się wydawać, że zakup NAS i przerzucenie tam danych rozwiązuje problem. Takie podejście jest niestety całkiem mocno rozpowszechnione i często może mieć zgubne skutki. Często traktuje się serwery NAS jak pewne miejsce przechowania danych. Na ogół mają bardziej niezawodne dyski, dodatkowo pewnie jakieś zapasowe dyski może podwójny zasilacz czy zapasowe karty sieciowe. Najczęściej są one relatywnie pewnym miejscem a pewno pewniejszym niż laptop czy telefon które możemy po prostu zgubić. Jeżeli jednak dane które mamy przechowywać są ważne a na dodatek niepowtarzalne to pojawia się kilka problemów.

Czego zakup NAS nie rozwiązuje.

Nawet jeżeli nasz NAS ma zapasowe dyski, zasilacze i całą resztę to czy jesteś przekonany, że wszystkie dyski są teraz sprawne? Skąd wiesz, że jeden dysk nie zepsuł się pół roku temu, czyli nie masz już zapasowego i jak jutro popsuje się drugi to nie stracisz wszystkich danych?. A gorszy scenariusz, włamanie i kradzież serwera czy pożar w biurze?

Co zatem proponujemy?

Dla naszych Klientów poza oczywiście doborem, wdrożeniem i bieżącym wsparciem świadczymy całościową obsługę. Automatyczne monitorujemy same serwery. Najczęściej Klienci dowiadują się o drobnych awariach, jak zepsuty dysk, od nas jak przyjeżdżamy go wymienić. Dodatkowo w ramach potrzeb dane powinny być automatycznie kopiowane i przetrzymywane dodatkowo w innej geograficznej lokalizacji na wypadek scenariusza kradzieży czy pożaru.

Choć najczęściej, rozwiązania automatycznych kopii danych od jednego czy drugiego dużego dostawczy często są optymalnym rozwiązaniem to jednak nadal sporo firm ze względu na szczególne wymagania potrzebuje szybki i pewny dostęp do swoich danych w siedzibie.

Współpraca w formie stałego wsparcie sprawia, że świadczymy usługi nakierowane na niezawodność, dobrą współpracę i długofalową ochronę danych a nie na jednorazową sprzedaż urządzeń czy usługi. Właściwe dostosowanie rozwiązania do potrzeb i nastawienie na długofalową współpracę pozwala ostatecznie wspierać firmy w kosztach akceptowalnych również przez niewielkie firmy.

Zainteresowany ale masz wątpliwości?

Jeśli jesteś zainteresowany ale masz wątpliwości albo chciał byś omówić szczegóły odnośnie Twojego indywidualnego rozwiązania to możesz skorzystać z nieodpłatnych konsultacji. W takim przypadku możesz przejść tu..

NAS, a jak inaczej pomagamy?

NAS to tylko wycinek tego jak wspieramy naszych Klientów. Jeżeli jeszcze jesteś tu i zastanawiasz się czy i jak jeszcze możemy Ci pomóc to możesz przejść tu..

Ochrona danych to nasza pasja.

Zależy nam żeby ludzie nie musieli stawać przed problemem utraty danych. Dlatego nawet jeżeli ktoś nie planuje współpracy z nami to i tak na naszym kanale YouYube dzielimy się wiedzą i podpowiadamy jak samemu można chronić swoje dane.

64-920 Piła
al. Szybowników 4A/18

NIP 764-210-85-30