O nas

Co robimy?

Zajmujemy się techniczną stroną szeroko rozumianej ochrony danych. Dbamy o to żeby dane naszych Klientów nie przepadły. Snujemy paranoiczne wizje awarii, pożarów, kradzieży itp. po czym przygotowujemy plany tak żeby mimo wszystko nasi Klienci nie stracili żadnych danych nawet w skrajnych sytuacjach.

 
Przy okazji

Wspieramy Klientów wdrażając rozwiązania zdalnego dostępu do danych i programów w biurach. Zdalnie pomagamy w codziennych zmaganiach z tzw IT

Z kim współpracujemy?

Nasz kalkulator RAID przedstawia dane dla pojedynczej instancji RAID. Czy to klasycznego RAID czy w wypadku RAID-Z dla pojedynczego vDev-a. Najczęściej jednak w rzeczywistych serwerach NAS, jak na przykład TrueNAS, potrzebne są jeszcze dyski systemowe które również powinny być w RAID. Czasem warto jeszcze rozważyć dodatkowe dyski CACHE ale o tym więcej <tutaj>.
Zdecydowanie zalecamy używać dyski dedykowane do NAS. Są one droższe, lecz w dłuższej perspektywie, na ogół spisują się zdecydowanie lepiej.

Dlaczego robimy to co robimy?

Każdy z nas przynajmniej raz był w sytuacji kiedy utracił jakieś dane a z nimi w najlepszym wypadku duuuużo pracy.

Chcemy pomagać!

Mając wiedzę jak to robić, jako rodzaj misji traktujemy, żeby ludzie nie musieli już więcej się zastanawiać „jak odzyskać dane” tylko potrafili się zawczasu przygotować i uniknąć niemałego często problemu.

Naszą małą misję realizujemy przez:

  • Współpracę z naszymi Klientami
  • Tworzenie treści pokazujących jak samemu zadbać o swoje dane – nasz kanał YouTube
  • Szkolenia pokazujące zagrożenia dla danych i przykłady ochrony swoich komputerów, telefonów i innych miejsc gdzie trzymamy dane

Czy cechuje nas paranoja?

Poponiekąd za pewne tak. Wszystkie, zasłyszane czy kłębiące się w głowie potencjalne zagrożenia przekładają się na pytania w rodzaju i co wtedy, czy możemy wtedy stracić dane, jak możemy się przed tym zabezpieczyć.

I tak w kółko. To sprawia, że w praktyce mamy zawsze plan B ale i na ogół plan C. To z jednej strony pozawala nam być lepiej przygotowanym na realizujące się potencjalne zagrożenia a z drugiej strony zdejmuje ten problem z naszych Klientów. Oni wolą robić swoje.

Nasz social media

Jeśli chcesz poznać nas bliżej zapraszamy na nasze social media.