TrueNAS SCALE + WordPress

Dzisiaj opowiem jak prosto i bezpiecznie trzymać własną stronę internetową mając do dyspozycji tylko TrueNAS SCALE?  No trochę pomoże nam Cloudflare. Darmowy certyfikat SSL. Ochrona DDOS.  A do tego żadnych opłat za hosting.

 

Zainteresowany? zapraszam ale najpierw:

O co chodzi?

 Dzisiaj naszym celem będzie zainstalowanie własnej strony internetowej opartej o WordPress. Założenie jest takie, że macie już własny serwer TrueNAS SCALE. Dodatkowo będziemy potrzebowali konta na Cloudflare na które skierujemy własna domenę. Jeżeli chcieli byście wiedzieć więcej szczegółów to zapraszam do obejrzenia filmu [Cloudflare tunnels – bezpieczny dostęp do aplikacji]. Jeżeli po prostu chcecie dopalić własną stronę to po prostu zapraszam dalej. W tle będzie dla nas całą robotę robił TrueNAS SCALE i Docker o tym a jakże też mam materiał [TrueNAS SCALE + Docker + Kubernetes – jak to zrobić] ale poruszając się dalej do przodu.

Po co to robimy(w ten sposób)?

Powodów może być przynajmniej kilka. Na przykład chcemy mieć pełną kontrolę nas swoją stroną a nie chcemy dzierżawić, kupować, konfigurować, pod to dedykowanego serwera. Potem konfiguracja serwera WWW, konfigurację sieci, portów i jeszcze kilka atrakcji które mogą wyniknąć w trakcie.

 

Czasem strona może zwierać duże ilości zdjęć czy filmów co sprawia, że hosting może być nie optymalny czy po prostu drogi. A w trzymanie dużych ilości danych to TrueNAS po portu umie.

 

Czasem jeżeli mamy mały testowy lub szybki projekt to nie bez znaczenia jest, że można o zrobić w kilkanaście minut bez uprzedniego przygotowania no i bez dodatkowych opłat.

 

Czasem powodem może być fakt, że każdy szanujący się nerd powinien trzymać własną stronę u siebie pod biurkiem.

 

Pomijając już powody po prostu zróbmy to.

 

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o TrueNAS napiszcie do nas. Opowiemy Wam jak działa i dlaczego warto?