R2płatnik – backup, instalacje, odtworzenie.

 

 

Dzisiaj program R2Płatnik. O tym jak skutecznie zrobić kopię bezpieczeństwa i przenieść wszystkie dane na nowy komputer. Na początku chciałem tylko zaznaczyć, że program R2Płatnik może mieć kilka trybów pracy, m.in.

taki, że zarówno program, jak i baza danych są na tym samym komputerze, jak i również w pracę sieciową, czyli program i baza danych jest na serwerze, a końcówki klienckie są na innych urządzeniach, tzw. praca sieciowa. Tutaj omówię tylko przypadek, kiedy i baza danych, i program są na tym samym urządzeniu.

Pamiętajmy, że taką kopię bezpieczeństwa jak już robimy to staramy się, musimy robić w miarę regularnie i najlepiej w jakiś sposób automatycznie i ważna sprawa jak już jest kopia danych to już nie będzie gdzieś indziej niż na tym samym komputerze, na którym jest program, bo no kopia danych w tym samym miejscu to jakby nie było kopii, czyli warto ją gdzieś trzymać na jakimś zewnętrznym dysku czy w jakiejś chmurze jakiegokolwiek typu, tak żeby być bezpiecznym na wypadek jakiejś awarii.