Xen-Orchestra – full opcja za free

 

 

Dzisiaj Xen Orchestra ze źródeł. Czyli co potrafi pełna wersja Xen Orchestra, jakie ma zalety w zarządzaniu całą paczką wirtualnych serwerów XCP-NG i oczywiście jak ją zainstalować?

 

No ok, ale dlaczego ze źródeł? Dlaczego nie wybrać łatwiejszej wersji? Czyli wystarczy, że wejdziemy na stronę xen-orchestra.com/#!/xoa, wpiszemy nazwę naszego hosta, login i hasło i nasza przeglądarka, nie wysyłając nigdzie tych danych, komunikując się wyłącznie z naszym serwerem XCP-NG automatycznie (prosi jeszcze o kilka danych, bodajże adres IP) zainstaluje Xen Orchestra na Twoim serwerze XCP-NG. Jest też ewentualnie druga droga, czyli wchodzimy bezpośrednio na serwer, na stronę przeglądarki Twojego serwera i klikasz Quick Deploy również wpisując login i hasło do swojego serwera, później podając mu IP jakie ma mieć Xen Orchestra i automatycznie zostanie to zaimplementowane. Świetne rozwiązanie. Bardzo polecam. Działa rewelacyjnie. Jednakże ma jedną drobną wadę: chodzi o to, że tak zaimplementowana Xen Orchestra, jeśli będzie w wersji darmowej wówczas nie będzie zbytnio funkcjonalna, znaczy będzie miała tylko podstawową funkcjonalność i nawet coś takiego jak automatyczny backup , nie będzie dostępny w podstawowej wersji.

 

Ceny zaczynają się od 77 dolarów za miesiąc po 550 dolarów miesięcznie. Z jednej strony jeżeli weźmiemy pod uwagę, że już w cenie 77 dolarów dostajemy wsparcie przy ewentualnych problemach i automatyczny backup naszych VM-ek, taka Xen Orchestra może zarządzać wieloma serwerami z XCP-NG, to naprawdę zaczyna to być sensowna i fajna oferta.  Automatyczne, pełne backupy, raporty z backupów – ale o tym za chwilę, czyli wygląda to całkiem dobrze. Natomiast jeśli chcemy skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji lub pobawić się z naszym serwerem testowym, no to kwoty za pełną funkcjonalność w postaci 550 dolarów za miesiąc, potrafią być nieco wygórowane, zwłaszcza jeżeli wyłącznie ma to nam służyć do zabawy. Natomiast jest to dobre rozwiązanie przy pewnej skali, pewnej odpowiedzialności na pewno warto wykupić tą usługę.

 

Dziś natomiast pokażę jak pobawić się pełną funkcjonalnością. Jednak nie koniecznie płacąc takie pieniądze. Dlatego podkreślam, że jest to ze źródeł, ponieważ będziemy w stanie korzystać z pełnej funkcjonalności.

 

Jeżeli chodzi o szczegóły jak to wygląda? Zapraszam do obejrzenia całego materiału na naszym kanale youtube. Link do filmu możecie również znaleźć u góry naszego dzisiejszego artykułu.